KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15848003
nr 1584 8003
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 78, Interiör med eldstad. Olja på duk, 61x54 cm, yttermått inklusive ram: 68x62 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
måndag 11 december 2023
kl 20:22:03
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell